Wyspa czy stół kuchenny?

Kuchnia to miejsce, w którym przebywamy dość często. W jej aranżacjach warto praktykować funkcjonalne rozwiązania, ale też zwrócić uwagę na to, aby wypadła ona w obliczu trendy równie dobrze, co kuchnia sąsiada. Rozwiążmy dylemat; wyspa czy stół kuchenny?

O stole słów kilka

Stół w kuchni jest praktycznym meblem, przy którym możemy wypić kawę, ale przede wszystkim zjeść posiłek z rodziną. Dzięki szerokiemu wyborowi tego umeblowania możemy zakupić stół różnej wysokości, wielkości oraz kształcie. Jeśli kuchnia posiada mały metraż, można wybrać składany stół i w czasie, gdy nie korzystamy z niego, zaoszczędzić w ten sposób na powierzchni kuchni.

Kiedy funkcjonalnym rozwiązaniem jest wyspa?

Wyspa w kuchni to oczywiście bardzo funkcjonalne wyposażenie. Może pełnić rolę stołu, przy którym spędzimy chwile z rodziną, ale przede wszystkim przydaje się w ramach komfortowego pichcenia. Poza tym dobrze zaprojektowana wyspa to również miejsce na wyposażenie typu garnki czy też produkty spożywcze.

Stół czy wyspa?

Jeśli metraż kuchni pozwala na posiadanie wyspy, będzie ona sposobem na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Niemniej jednak, jeżeli mamy do czynienia z małą kuchnią, stół, który można przestawić czy złożyć sprawdzi się o wiele lepiej. Wyspa świetnie nadaje się do dużych otwartych kuchni, stół natomiast do nieco ciaśniejszych pomieszczeń, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Nic na siłę, ponieważ nikt nie powiedział, że stół w kuchni jest mniej modnym rozwiązaniem od wyspy.

2 Replies to “Wyspa czy stół kuchenny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *