A może kuchnia w odcieniach szarości?

Do niedawna biel przeważała w naszych aranżacjach domowych. Bez wątpienia to styl skandynawski, który idealnie wpisuje się w wymagania małych mieszkań. Obecnie odchodzimy od tego trendu na rzecz pełnej gamy kolorystycznej; ciemne barwy, a już tym bardziej te nawiązujące do natury, stały się hitem obecnego sezonu. Szara kuchnia z całą pewnością nie wieje nudą. Sprawdź to!

Gdzie szara aranżacja kuchenna?

Ciemne szarości, a nawet czerń to dziś szalenie modny kolor mebli kuchennych. Te jednak najwłaściwsze są dla dużych pomieszczeń, w których mocne barwy nie „zabierają” powierzchni. W mniejszych kuchniach można postawić na popielate szarości i problem z modną szarą aranżacją kuchenną mieć z głowy. Oprócz trendu, który niejako zmusza, aby sięgnąć po szare kuchenne meble, są one z uwagi na swój ciemny kolor bardzo praktyczne.

Z czym łączyć szare meble kuchenne?

Najbardziej popularnym rozwiązaniem dla szarych kuchennych mebli są białe ściany. Jednak jeśli zależy Ci na odrobinie nonszalancji, możesz pójść krok dalej i poeksperymentować. Odważnym, ale też efektownym rozwiązaniem jest czerwona cegła na ścianach, jasny beton architektoniczny lub marmur.

Nie zapominaj o dodatkach

Dodatki w każdym wnętrzu stanowią dopełnienie stylu. W szarej kuchni nie może być inaczej. Możesz ożywić ją kolorowym akcentem. Szarości świetnie prezentują się z każdym innym kolorem, dlatego w tym wypadku wybór barw jest długi i szeroki jak rzeka. Co powiesz na jaskrawą zieleń, błękit lub pomarańcz?

Posted in dom

2 Replies to “A może kuchnia w odcieniach szarości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *